TASARIM ÜRÜNLERİ - FİKİR ATÖLYESİ

Yeni ürün ve sistemler yaratmak amacıyla tasarım bilgi ve teknolojilerini doğru kullanılabilen, tasarım becerilerinde yetkinleşmiş, yaratıcı, girişimci ve lider nitelikli endüstriyel tasarımcıların fikirlerine ev sahipliği yapabilecek bu platform ile;

 

 • fikirlerin paylaşımı

 • tasarımların ortaya çıkarılması

 • prototiplerin üretilmesi

 • ürünlerin ticarileştirilmesi


aşamalarında rol alarak geleceğin planlamasını birlikte yapmak istiyoruz.

TTO olarak sanayiden ya da akademiden iletilen başlangıç aşamasındaki fikirlerin kapsam ve uygulanabilirlik açısından değerlendirmesi ve başarı potansiyeli olan fikirlerin projelendirilmesi ile başvuru süreci ve sonrasındaki teknik, idari işlemlerin takibi konusunda hizmet sunmaktadır. Ticarileşme potansiyeli olan ve destek programlarından faydalanmaya aday bir projenin değerlendirilmesini gelin birlikte yapalım: Tek yapmanız gereken aşağıda yer alan form ile bize fikrinizi iletmeniz.
 

FORM İÇİN TIKLAYINIZ

 

Ticarileştirme Faaliyetleri
 • Bir tasarımın sektör araştırması ve ürüne olan talep seviyesini belirleme çalışmalarının ardından ürün geliştirme niteliğinde olduğu saptanan buluşların ticari potansiyele sahip olup olmadıkları araştırılmaktadır.

 • Tasarımların ticari potansiyeline ilişkin veriler raporlanarak; ticari potansiyelinin değerlendirilmesi Karabük Üniversitesi Fikri Haklar Kurulu üyelerinin desteği ile TTO ve tasarımcı tarafından gerçekleştirilmektedir.

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TTO

 • Üniversitede gerçekleştirilmiş olan araştırma sonuçlarının, ticari ve endüstriyel kullanımına ilişkin; Üniversite’yi ve buluşçuyu temsil etme,

 • Tticarileştirme sürecinde uygun lisansörleri belirleme, lisans görüşmelerini başlatma, sürdürme ve sözleşmelere katılma gibi hizmetler vermektedir.

 • ​Ticarileştirme faaliyetlerinde TTO tarafından ihtiyaç duyulduğunda gerekli mali, teknik ve hukuki konularda çözüm ortaklarından profesyonel destek alınmaktadır. Ticarileştirme faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar aşağıda yer almaktadır.

 •  Ticari Potansiyelin Belirlenmesi

 • Ticarileştirme seçenekleri hakkında buluşçuların ve Rektörlüğün bilgilendirilmesi,

 • Lisans görüşmelerinin yapılması ve lisanslama sözleşmelerin hazırlanması

 

FİKİR ATÖLYESİ

ÖĞRENCİLERİMİZİN GELECEĞE AÇILAN PENCERESİÖğrencilerimizin Fikirlerini Paylaşabilecekleri Bir Platform Oluşturulması Amacıyla Bu Form Alanı Meydana Getirilmiştir.

Yaratıcı Fikirlerin Toplanacağı Bir Merkez Olarak Düşünülen Bu Alan Vesilesi İle Fikirler Kendi Mecrasında Değerlendirilebilecek, Ortaya Koyulabilmeleri İçin Altyapı Çalışmaları Belirlenecek, Atölye, Çizim, Prototip Geliştirme Konularında Çeşitli Destekler Verilerek Fikir Ürünlerinin Ortaya Çıkarılması Sağlanacaktır.

Fikirden ürüne, üründen markaya uzanan bu yolda başarının tüm basamaklarını birlikte aşmak ve yeni oluşumların içinde var olabilmek adına sizlerle değişim için her yerdeyiz. Kelimelere değil hayallere inandığımız her detayda, hedeflerinizi birlikte kurgulayarak tasarımlarınızı, fikirlerinizi ve hatta  markanızı yaratmak için ekibimizle birlikte size ve fikirlerinize ev sahipliği yapıyoruz.

Düşün
Hayal et
Gerçekleştir
Üret
Ticarileştir

FORM İÇİN TIKLAYINIZ