2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) 2024 Yılı 1. Dönem Başvuru Sonuçları Açıklandı!


STAR programı 2024 yılı 1.dönem çağrıları kapsamında 720 lisans öğrencisi, 39 lise öğrencisi ve 26 öğretmen desteklenmeye hak kazanmıştır.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) 2024 Yılı 1. Dönem STAR Lisans, Genç STAR ve STAR Öğretmen çağrıları başvuru sonuçları açıklanmıştır. Başvuru sahipleri, başvuru durumları ile ilgili sonucu, BİDEB Başvuru ve İzleme Sisteminden (ebideb.tubitak.gov.tr) kullanıcı girişi yaparak “Başvurularım” alanından görüntüleyebilirler.

2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR)’da STAR Lisans çağrısı kapsamında 720 lisans öğrencisi, Genç STAR çağrısı ile 39 lise öğrencisi ve STAR Öğretmen çağrısı ile 26 öğretmen desteklenmeye hak kazanmıştır. 

ÖNEMLİ NOT: STAR Programında burs almaya hak kazanan adayların bursiyerliklerinin kesinleşmesi için istenecek belgelere ilişkin bilgilendirme adayların e-posta adreslerine gönderilecektir. 

Ayrıca, bursa hak kazanamayan tüm adayların e-mail adreslerine desteklenememe gerekçeleri bildirilecektir. 

Programlarımıza gösterdiğiniz ilginin artarak devam etmesinden memnuniyet duyar, eğitim hayatınızda ve bilimsel çalışmalarınızda başarılar dileriz.